תחת עץ האהבה

מאהבה רומנטית לאהבה מודעת:

הן למתחילים הצעירים והן לותיקים למנוסים ולמתמידים באהבתם.

 

כאשר רומזת לך האהבה, לך אחריה, אף שדרכיה קשות ומכבידות

אף שהחרב הנחבאת בין נוצותיה עלולה לפגוע.

אך אם מפחד תחתור רק להנאה ולשלוה שבאהבה

תהיה בעולם בו תצחק – אך לא את כל צחוקך

ובו תבכה אך לא את כל בכייך

 

ג'ובראן חליל מתוך הספר: הנביא / חליל

 

 

כיצד להגיע אל האהבה הנכספת, לשמרה ולאחר סיום הפרק הרומנטי ולמרות התהפוכות הרגשיות בריקוד הזוגי, לחזקה?

 

זוהי אומנות מיוחדת במינה. קיימים מצבים בהם יש ללמוד אותה בבית הספר לזוגיות , ללמוד את אומנות האהבה המצריכה מיומנות, ידע ושפע של כישורי חיים.

 

יש והאהבה מתרחשת בטבעיות ובספונטניות – ארוס הלא הוא קופידון - מחבר בין גבר ואשה. אך יש והפחדים, הרגישויות, חרדות העבר וההווה מעצבים את אישיותנו והנפש שבירה. מחד היא רוצה לאהוב,ומאידך בהתקרב סערה היא פוחדת מכשלון, מנטישה ולכן אף חוששת מהידוק והתפתחות הקשר. היא רואה את חוסר המושלמות בעצמה ובאחר ונרתעת. היא מתמקדת בהתכתבות באינטרנט , אך כנפיה חבוטות ואין היא פורצת גבולות.

 

מה יש בה באהבה שהיא שורפת? יש והיא מכלה ומותירה את האוחז בה שבור ופזור כוחות? שניים הם השואפים בשאיפה כה רבה להסתופף תחת עץ האהבה והנה האהבה ברחה לה. האם אהבה היתה כאן או שמא רק משיכה או שמא המאוהבות באהבה? או אולי שיגרת החיים ניפצה את הרומנטיקה? או אז מתחיל המאבק התודעתי להמשך האהבה.

 

מי אנו הבאים לשבת תחת העץ ? מה אנו מביאים באמתחתינו כדי להצמיח ביחד את פרי האהבה? כיצד שומרים על פרי זה כדי שלא יזלול אותו הזמן?

 

בימים אלה כאשר חיי המדף של הזוגיות התקצרו מאוד וכל הנושא הזוגי והמשפחתי הוא בעל מורכבות צפוי למשבריות חדשות לבקרים והופך להיות מפחיד ומעורר חרדות , חשוב ביותר להבין כי בניית הזוגיות הוא מסע לימודי התפתחותי המחייב השקעה בלתי פוסקת. כשם שאנו לומדים קורסים, מתעדכנים בנושאים הקשורים לעבודתנו כך גם עלינו ללמוד על עצמנו , על האחר ועל הזוג  אם זה בצעירותנו או בבגרותנו או במעברים והמשברים במעגל החיים.

 

בהיותנו זוג צעיר או ותיק או זוג של פרק ב' או בגיל הבינה, כדי להתגבש על הטעויות הנעשות בתמימות, באופן לא מודע ומתוך קבעון רגשי ומחשבתי לשנות התיחסות והסתכלות על הריקוד האישי והזוגי בחיים.

 

כל זוג החג סביב ציר העלילה המרכזי שלו זקוק לבניה, טיפוח ולמידה ויישום בהדרגתיות תהליכית כדי למנוע את מות האהבה. כדי לחזק את התשוקה, החברות והמחויבות. לבחור כל יום מחדש זה בזו. על שני בני הזוג מוטלת האחריות לערוך החייאה יומיומית של האהבה המפרפרת בלבם.

 

את האהבה יש לטפח ולא להשאירה ביד המקרה, השיגרה והזמן שהם אויביה המוצהרים.

 
בטיפול אנו עוסקים בנושאים הבאים: תקשורת על כל סוגיה כולל תקשורת אסרטיבית, מיניות ואינטימיות בחיי הזוג, כיצד לריב נכון, מודל לפתרון קונפליקטים וקבלת החלטות. הבדלים בין גברים ונשים אהבה ושחיקה, מלכודות בחיי הזוג והנישואין והורות במשפחה.

 

הנושאים כוללים הרצאות מקצועיות, חשיפה למידע, תרגולים, הפעלות, הדגמות ומשחקי הפעלה.

 

 

האני מאמין שלי  הוא כי בניית הזוגיות הוא מסע לימודי התפתחותי המחייב השקעה בלתי פוסקת בכל שלבי החיים ואפשר ללמוד בכיף. הגישה הינה של התפתחות תהליכית ולא בזבנג וגמרנו. תוך השקעה ונתינה למשתתפים באווירה מקבלת ואינטימית.

 

אינני  מחפשת חשיפה או ניסים . אני מתייחסת לכל אחת ואחד ברגישות ובמקצועיות ונסיון להגיע לתמורות ושינויים.  המילה שינוי היא שם נרדף לצמיחה ולהתפתחות ולמרות שבדרך כלל אנשים פוחדים משינויים ,  הם קורים ומתרחשים בדרך לא מאיימת.

התוצאות אינן מאחרות לבוא.

 

האוכלוסיה בטיפולי כוללת :

 1.       לצעירים ביישנים לקראת זוגיות

2.       לבני +30 פנויים ופנויות

3.       לזוגות – יצירתיות בזוגיות למניעת משברים ושחיקה

4.       לזוגיות פרק ב'

לצעירים ביישנים שיש להם בעיה עם דימוי עצמי, חוסר בטחון, חרדה מקשר או שניכוו מקשר – הרוצים לשפר מיומנויות תקשורת , מיומנויות חברתיות , אסרטיביות, שינוי דפוסים, עבודה על הסגנון האישי. פידבקים חיוביים ושינוי.

 

לזוגות אנו מציעים לעבור את הדרך של האהבה המודעת – איזון בין השכל והרגש, קבלת כלים חדשים להתמודדות עם שחיקה בנישואין ומתן הדגש על הורות ובניית הסמכות ההורית.

יחסים - ד